Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Un mic video de la Microsoft cu Sistemul de Operare Windows 8 official

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Mesaje : 194

Credite : 582

Reputatie : 0

Data de inscriere : 15/08/2011

Varsta : 27

Localizare : Navodari

Hobby : CS, Afara.. Fete..

Arma Preferata : Ak-47


Un mic video de la Microsoft cu Sistemul de Operare Windows 8 official Empty
MesajSubiect: Un mic video de la Microsoft cu Sistemul de Operare Windows 8 official   Un mic video de la Microsoft cu Sistemul de Operare Windows 8 official EmptyJoi Aug 18, 2011 8:48 am

Am observat ca Windows 8 nu mai este o stire (nautate) pentru nimeni si deja toata lumea stiu ca cei de la Organizatia Microsoft se pregatesc deja de lansarea acestui Sistem de Operare spre sfarsitul anului viitor 2012. Dar multi nu stiu cu ce nautati vine acest Sistem de Operare. Asa ca in videoclipul de mai jos o sa vedem, oficialul Microsoft Jensen Harris in care ne spune ca acest Sistem de Operare vine pregatit sa ruleze pe orice dispozitiv: SmartPhone, Calculator Personal (Desktop PC), NetBook, NoteBook, Tablete E.T.C.
Dar desigur acuma sa nu va ganditi ca acest Sistem de Operare o sa funcioneze pe Sistem Pentium 4 cu 512 MB Ram sau cu 1 GB Ram, cum o sa vedeti si in videoclipul de mai jos, sistemul ruleaza exceptional de fulent, raspunde extrem de bine si de rapid la comenzi, si daca suntem atenti putem observa si efecte noi interesante. Interfata acestui nou Sistem de Operare va fi la fel pe orice dispozitiv, si asta cred ca este un lucru foarte bun pentru cei ce vor utiliza noul Sistem de Operare. Asa ca vor sti cum sa foloseasca Windows 8 fie ca stau in fata unui SmartPhone sau a unei Tablete. Din cate veti observa din videoclipul de mai jos, vedem ca cele mentionate de oficialul Microsoft Jensen Harris mai aflam ca Windows 8 va veni si cu o noua versiune la Browserul IE (Internet Explorer) va veni cu versiunea 10, Internet Explorer 10 care si el va beneficia de o interfata noua cu tab-uri care se ascund, si acesta deschizandu-se in modul Full Screen ce va da o senzatie de spatiu, fara margini, toolbar-uri, sagetele, chesti pe care pana acum nu dadeau senzatia ca navigam intr-o cutie inghesuit ce ne distragea atentia de la cititul paginilor WEB. Pana cand va aparea versiunea finala de la noul Sistem de Operare Windows 8, se pare ca mai avem de asteptat ceva timp, asa ca haidati sa ne facem inima rea privind Clipul Video a celor de la Organizatia Microsoft despre Windows 8.
Sus In jos
https://cstrike-zone.ace.st
 

Un mic video de la Microsoft cu Sistemul de Operare Windows 8 official

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Video Google Text Tutorial
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp Liber :: News-
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente
@ Parteneri